piątek, 7 sierpnia 2009

Wine 1.1.9 - Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Aby odpalić tę grę na WINE potrzebne będzie przede wszystkim: Gra Puzzle Quest: Challenge of the Warlord, Linux i WINE :) Z początku miałem problemy z poprawnym uruchomieniem gry (rozjechane napisy) aby to poprawić należy zainstalować poprzez winetricks windowsowego DirectX 9.0c, corefonts i fontfix... można zainstalować te "łatki" poprzez instalator graficzny po odpaleniu 'winetricks' z linii poleceń, lub bezpośrednio:

winetricks directx9 corefonts fontfix


po tej operacji wszystko działa jak należy (poza multiplayer) - przynajmniej na moim sprzęcie :-) dlaczego to zastrzegłem? ponieważ mój brat na tej samej dystrybucji (OpenSUSE 11.1), tej samej wersji WINE (1.1.9), również na zintegrowanej karcie graficznej INTEL'a (choć inny model) i tych samych doinstalowanych opcjach poprzez winetricks nie jest w stanie grać w w/w grę przy włączonej akceleracji 3D dla karty graficznej (nadal rozjeżdżają się napisy). Jednak po wyłączeniu akceleracji 3D dla karty wszystko działa OK - problem związany jest z błędem w sterownikach INTELa, które ten dostarcza do jądra Linux'a - z tego co wiem to problem nie dotyczy tylko jednego konkretnego modelu karty graficznej INTELa.

Multiplayer - na razie nie znalazłem sposobu na odpalenie tej gry w trybie multiplayer - gra nawet nie łączy się z serwerem celem przesyłania rekordów z nieznanych mi przyczyn :-( Zastrzegam, że opis ten dotyczy WINE w wersji 1.1.9 (jest to wersja developerska) i efekt może być z goła odmienny w pozostałych wersjach WINE.
A to screen z uruchomionej gry:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz