sobota, 6 kwietnia 2013

Poko Rocket - czyli Chu Chu Rocket w przeglądarce

Dla frajdy, w ramach wolnego czasu postanowiłem zaimplementować swoją pierwszą grę, która będzie dostępna w każdej przeglądarce pod każdym systemem operacyjnym. Z powodu, iż wspomnianego wolnego czasu nie mam zbyt wiele oraz dlatego, że do dziś łezka mi się kręci, gdy przypomnę sobie prostą, ale wspaniałą grę "Chu Chu Rocket" stworzoną na platformę Sega Dreamcast (oraz później GameBoy Advance) doszedłem do wniosku, iż to właśnie ten oryginalny i kultowy tytuł stanie się moją inspiracją.

Moim celem nie jest jednak zaimplementowanie dokładnie takiej samej gry, z dokładnie takimi samymi zasadmi. Już w obecnym stadium (a jest to jeszcze BETA) dodałem jeden element, który nie był dostępny w oryginalnej wersji. Tym elementem jest strzałka zmieniająca domyślny kierunek poruszania się kotów i myszek (z prawej w lewo, a przy ponownym kontakcie z lewej na prawo itp). Pomysłów na rozwój mam zdecydowanie więcej, jednakże postanowiłem już teraz podzielić się z potencjalnymi odbiorcami tym, co udało się zrobić. Poniżej załączam kilka zrzutów ekranu z samej gry.

 Kod, który wykonuje się po stronie klienta (HTML5 + JavaScript) postanowiłem udostępnić na licencji GNU/GPLv3, aczkolwiek biblioteka odpowiedzialna za wykrywanie kolizji w grze dostępna jest na bardziej liberalnej Lesser GPL v3, grafika została opublikowana na licencji Creative Commons BY-ND 3.0. Kod, który wykonuje się po stronie serwera pozostaje na razie zamknięty.

W procesie tworzenia i testowania gry swój udział miał mój brat, za co bardzo serdecznie mu dziękuję. Dziękuję również kolegom z pracy, którzy postanowili poświęcić swój czas na testowanie gry - serdeczne dzięki!

W chwili obecnej trwają prace nad edytorem plansz (który będzie udostępniony wszystkim zainteresowanym tworzeniem własnych leveli) oraz kolejnymi, zapewne trudniejszymi levelami.

W grę można pograć pod tym adresem. Obecnie gra jest ciągle w fazie beta-testów, dlatego proszę o wyrozumiałość w razie problemów. Będę również wdzięczny za zgłoszenia znalezionych błędów lub napotkanych utrudnień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz